סרטון ההדרכה הכי טוב שמצאתי על React Hooks

כבר יצא לי לבנות 2 דברים שאני מרוצה בהם ב־React כמו אתר הברכות שלי (שמאפשר לכתוב ולעצב ברכות ולהפוך אותן לאינטרקטיביות) והאתר שמקצר לינקים ארוכים לחמודים, אבל למעשה בניתי את שניהם מאפס ובלי שום ידע ב־React.

למדתי React לראשונה ספציפית כדי לבנות את אתר הברכות ובחרתי בו כי תמיד מאוד סקרן אותי לדעת React וזה נראה לי כמו הזדמנות טובה ללמוד אותו. אז למעשה, למדתי רק מה שהייתי צריך – ספציפית כדי לפתור את הבעיות שנתקלתי בהם באתר הברכות – כלומר, לא למדתי בצורה מסודרת או משהו כזה. זה היה ממש לימוד תוך כדי עשייה.

הצלחתי להגיע להישגים שאני מרוצה מהם ואתר הברכות עבד יפה ומאז בניתי את אתר קיצורי לינקים גם כן, אבל הרגיש לי שיש כמה פונקציות בסיסיות שאני לא מכיר במלואן אלא רק באופן בסיסי או פונקציות שאני לא מכיר ואני רוצה להבין יותר, אז חיפשתי מידע בנושא.

רוב המדריכים שמצאתי לא ענו לי על השאלות, אבל הסרטון הזה פשוט קלע בול! הוא מסביר בצורה פשוטה וברורה ומגיע לנקודה בלי לבזבז זמן:


דברים חדשים שלמדתי מהסרטון:

  • useEffect – עכשיו אני מבין למה יש return לפונקציה הזו! לפני כן לא הבנתי מה המשמעות שלו.
  • useState – ידעתי שזה עובד כי זה עובד, אבל עכשיו אני מבין טיפה יותר למה, כי זה מחזיר Array עם 2 ערכים שאחד מהם הוא ערך והשני הוא פונקציה.
  • useContext – אף פעם לא השתמשתי, איזה גאוני זה! ובמובן מסוים אני מרגיש שיכולתי לבנות כמה דברים אחרת ובצורה טובה יותר אם הייתי מכיר את זה לפני כן. לא נורא, תמיד אפשר לשפר קוד קיים.
  • useLayoutEffect – היה לי מקרה מסוים שהייתי צריך את זה אבל לא הכרתי את הפונקציה הזו. עכשיו זה ברור שהיא המתאימה!
  • useReducer – בעיניי אחד המוזרים, אבל טוב לדעת, אולי זה ישמש אותי מתישהו.
  • useMemo – עכשיו אני מבין משהו חשוב לביצועים בעיתיים שנתקלתי בהם כשניסיתי לטעון סאונד. בכל רינדור יצרתי new Audio חדש (כשמדובר באותו הסאונד בדיוק) וזה שאב משאבים של הדפדפן ולפעמים לא ניגן בזמן. עכשיו אני יודע שצריך להחליף את הנגן ל־useMemo.
  • חישוב בריבוע – לא קשור ל־React אלא ל־JavaScript – כמו ש־* מייצג חישוב של הכפלה, אז למדתי ש־** מייצג חישוב בריבוע (דוגמה: כשמחשבים 2**4 יתן 16). מגניב!

בקיצור, לא חסר מה ללמוד אף פעם ואיזה כיף שזה כך! 🙂

דברים שאני כותב

One thought on “סרטון ההדרכה הכי טוב שמצאתי על React Hooks

  1. בקיצור, לא חסר מה ללמוד אף פעם ואיזה כיף שזה כך!
    צריך בשביל זה הרבה כוח רצון כל הכבוד!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסט בהפתעה?