לתצוגה המקדימה של הקבצים בתיקיה לוקח מלא זמן להיטען? אולי יש פתרון

כבר כמה שנים שאני עובד עם מוקאפים שמאוחסנים אצלי במחשב. מדובר בערך ב־2TB של קבצים, וכולם נמצאים בתיקיה אחת.

כשאני רוצה לעצב משהו, אני מדפדף שם ומחפש רעיונות, ואם משהו מוצא חן בעיני אני יכול פשוט לפתוח אותו מיידית בפוטושופ ולהתחיל לעצב. תענוג? כן, אבל גם לא.

הקושי העיקרי הוא שכדי שאראה תצוגה מקדימה של הקבצים, אני צריך לחכות מלא מלא זמן, כי מדובר בקבצים שחלקם שוקלים 5MB וחלקם 500MB ויותר. אז זה לוקח להם מלא זמן להיטען ובזמן הזה אני משתעמם ומאבד סבלנות.

חשבתי על אינספור פתרונות כמו לשדרג כונן אחסון וממה שגיליתי מדובר בהוצאה גדולה מאוד ולא בטוח שזה בכלל יפתור לי את הבעיה. לשמחתי יש לי 2 חברים טובים ושניהם מבינים במחשבים, יחד עשיתי איתם סיעור מוחות במשך כמה שעות ולבסוף מצאנו פתרון שנראה לי יעבוד!

אני כותב פה את סדר הפעולות שניסינו לשם התיעוד וגם אולי זה יעזור למישהו שחווה אותה בעיה כמוני.


בקצרה – הפתרון הוא לא לטעון מחדש את התמונות, אלא לשמור אותם ב־Cache של ה־Explorer, ואז ברגע שיוצאים מהתיקיה וחוזרים אליה, תמונות שנטענו כבר נשמרו תמונות התצוגה, אז כל מה שצריך זה להציג אותם – וזה קורה בהרף עין. (יש!)

האתגרים והפעולות שנקטנו הם הם:

1. לנסות להגדיל את ה־Cache של תמונות התצוגה.

נעזרנו במדריך הזה ופעלתי לפי סעיפים 2+4. בערך "Maximum Cached Icons" קבעתי שהערך יהיה 32,768, שזה בעצם 32MB. האמת? עדיין לא ברור לנו אם מדובר ב32,768 תמונות או משקל כולל של 32,768, אבל שיהיה, העיקר שזה עובד. (אולי זו לא הסיבה שזה עובד בכלל).

צילום מסך מהמדריך – הפעולה שביצעתי.

2. למנוע מהמחשב למחוק קבצים זמניים של תמונות התצוגה באופן אוטומטי

בתיקיה הזו (C:\Users\elron\AppData\Local\Microsoft\Windows\Explorer) מצאנו שנמצאים הקבצים הזמניים שמכילים את תמונות התצוגה. לשמחתי, ובאופן הגיוני מאוד, אחד הקבצים שוקל שם קרוב לחצי ג'יגה. הגיוני, ביחס לכמות התמונות שטענתי בשעה האחרונה.

הקבצים האלה מתרוקנים כל X זמן באופן אוטומטי על ידי וינדוס וצריך למצוא דרך לעקוף את זה ולמנוע מהפעולה להתרחש. בשביל זה, פעלתי לפי המדריך הזה ולפי סעיף 2 (ערכתי את Regedit. הערך היה 3 ושיניתי אותו ל־0).


בנתיים זה עובד מדהים!! אפילו עשיתי ריסטארט למחשב כמה פעמים וחזרתי לתיקית המוקאפים שלי והקבצים נטענו בשברירי שניה.

האם זה ימשיך לעבוד לאורך זמן? רק הזמן ידע. אעדכן…

תודה לעידו ועידו האלופים שעזרו לי!

דברים שאני כותב

One thought on “לתצוגה המקדימה של הקבצים בתיקיה לוקח מלא זמן להיטען? אולי יש פתרון

  1. אפשר להשתמש בתוכנות כמו Bridge של אדובי שמיועדות בדיוק למטרה הזו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסט בהפתעה?