תהליך יצירת הפונט החדש של יוטיוב

לא מזמן נחשפתי בבלוג של גוגל לתהליך היצירה של הפונט החדש של יוטיוב, שאנחנו עדיין לא רואים אותו כאן בארץ (נכון ליוני 2020) כי הכל מגיע אלינו מאוחר יותר.

הוא הולך להופיע על כל השירותים הנלווים של יוטיוב: יוטיוב פרימיום, יוטיוב ילדים, יוטיוב מוזיקה ועוד (שוב, את רובם אין בארץ).

מכיוון שהשירותים של יוטיוב מוצעים בשלל אמצעים – מכשירים בגדלי מסך שונים וברזולוציות שונות, שלא לדבר על אמצעי הפרסום הלא דיגיטליים כמו פרסום בשלטי חוצות וכו', כולם צריכים לדבר בשפה אחת.

הם התלבטו אם להשתמש בפונט עם רשיון פתוח או לרכוש פונט מחברת פונטים, אבל לאחר הבנה שיש בעיתיות משפטית בנוגע לזה, הם החליטו ליצור פונט משלהם, לגמרי בעצמם.

בבסיס צורות האותיות יש אלמנט אחד חשוב, הלא הוא – כפתור הפליי של יוטיוב. (יותר נכון, הזוויות של הכפתור הזה). ניתן לראות שאת חלק מקווי האותיות הם חתכו לפי הזווית שהושאלה מכפתור הפליי המפורסם. דעתי? מהלך אמיץ, אבל ללא ספק מבדל אותם.

כמובן שהם נעזרו במספר רב של מוחות מצוותים שונים: מפתחים שנתנו הערות טכניות, מעצבים שעשו שימושים עיצוביים וביקשו כל מני דברים וכן מגוון של טיפוגרפים ומעצבי פונטים 'אורחים' (שלא מהצוות של גוגל או יוטיוב), הכל כדי לוודא שהפונט החדש של יוטיוב הנקרא 'יוטיוב סנס' נעשה כמו שצריך, עם מחשבה על הכל.

למרות שאין לו אותיות בעברית, זה עדיין מעניין לראות את כל המחשבות שהם עשו בזמן היצירה והתהליך שהם עברו – כ־4 גירסאות לפונט. לכן, אני עדיין רואה לנכון לכתוב על זה, לסקרן אתכם ולשתף אתכם במאמר המקורי – מוזמנים לקרוא עוד על הפונט החדש של יוטיוב כאן.

מחשבה: מעניין אם יום אחד יעשו לו גם אותיות בעברית, זה יהיה תהליך מעניין.

עיצוב פונטים, , , , , , ,

2 מחשבות על “תהליך יצירת הפונט החדש של יוטיוב

  1. חשבתי שאראה צילומי מסך או דוגמאות, זה חסר לי ממש.
    תודה!

    1. לא נראלי שזה אפשרי מטעמי זכויות יוצרים אבל אפשר להיכנס ללינק שצירפתי בסוף המאמר ולראות את כל התמונות 🙂 שווה! ממש מרתק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסט בהפתעה?