שאלות יפות ששירה שפייזר שאלה אותי

לפני יומיים הכרתי מישהי בדרך מיוחדת – היא קנתה ממני את השיעור איך להשתמש בפונטים בצורה אפקטיבית ומאז התכתבנו במיילים הלוך ושוב.

היא סיפרה לי על עצמה וגם שאלה אותי כל מני שאלות. חשבתי שהשאלות יפות ואהבתי לענות עליהן, אז החלטתי לשתף גם אתכם, אולי תכירו אותי יותר טוב כך.

אזהרה: לפניכם מאמר די נרקיסיסטי, כי הוא נראה כמו ראיון שאני כותב בבלוג של עצמי 😅😂 אבל היי, העיקר שתהנו לקרוא. וגם אהבה עצמית זה סבבה.


יש לך טיפים איך להתנהל בלי מסגרת?

ואו, שאלה יפה. במילה אחת – מטרה.

מטרה, זה הכל. מה המטרה שלך? לאן את מכוונת? הפעולות שלך יקרו, אבל את צריכה לכוון למקום ספציפי קודם כדי להגיע לשם. זה מה שמסגרות עושות עבורנו, הם מציבות עבורנו את המטרה. כשאנחנו לבד, אנחנו צריכים לקבוע את המטרה, וזה יכול להיות חדש לנו, אבל זו הדרך היחידה להשיג משהו.

למשל, המטרה שלי השבוע זה ליצור קורס גיפים. הופה! מטרה. טוב, מה צריך לעשות? טאק–טאק–טאק. לכתוב דף מכירה, להקליט סרטון. אוקיי מה עוד? לערוך את הסרטון. להכין תשתית לקורס. מה עוד? לשווק. להכין באנרים פרסומיים.

עכשיו את יכולה להבין למה לא חסר לי מה לעשות אף פעם. יש לי פשוט הרבה מטרות!

איך מציבים מטרה? ובכן, פשוט מציבים אותה. אין משהו יותר פשוט מזה. מה את רוצה לעשות?

מה דעתך על הטיפ שלי? מתחברת?


איך הצלחת לבחור משהו אחד ולהתמקד בו?

אין לי תשובה מסובכת לזה. פשוט בחרתי.

זה עניין של בחירה! מה שמנחם בכל העניין, זה ש(כמעט) תמיד אפשר לבחור מחדש. זה יהיה שקר בוטה לומר שאני בחרתי בעיצוב אותיות וזה מה שאעשה כל חיי. אני יודע שאעשה עוד המון דברים חוץ מזה. אבל כרגע, עכשיו, אלרון בן ה־24 בחר בעיצוב אותיות.

אנחנו דינמיים! פשוט צריך לבחור, מה עכשיו מעניין אותנו, וללכת על זה. זו הגישה שלי.


לא קשה על הויתור על האחרים?

בטח שקשה! את יודעת כמה אני רוצה לדעת אנימציה? כמה שירים יכלתי להפיק? עם איזה אמנים או זמרים יכלתי לעבוד? המקומות שיכלתי לטייל בהם? בטח, בכל בחירה יש ויתור. אבל זה כל היופי בחיים. אם היינו יכולים להשיג הכל, הם לא היו מעניינים.

ההגבלה היא מה שיוצרת את העניין בחיים, בעיניי. הגבלה של זמן בעיקר, זה המגבלה העיקרית בחיים שלנו.

אבל – וזה משהו ששמתי לב אליו רק עכשיו, אחרי שאני "החלטתי שאני מעצב אותיות" – גיליתי שלא ויתרתי על אף אחד מהדברים האחרים שרציתי לעשות. המטרות והרצונות שלנו יכולים להשתלב באופנים מאוד מעניינים, שאי אפשר לחזות אותם בחיים.

כשהייתי קטן רציתי ליצור "מפעל הזמנות של כרטיסי ברכה". בעצם, סוג של מכונה שתשב בקניון ואדם יוכל לעצב בעצמו ולכתוב את הברכה ואז להדפיס. במה זה כרוך? מדפסת, דיו, ציוד, אישור מבעל הקניון ומה לא???? אבל הייתי ילד. אסור לחלום?

'זנחתי' את הרעיון הזה בצד, השארתי אותו מאחור. מה קרה מאז? הייתי מעצב אותיות, עשיתי מוזיקה, עשיתי דברים אחרים. למדתי לתכנת אתרים.

הופה. לפני כמה חודשים, את יודעת מה עשיתי?

אתר של ברכות. happyb.co.il תנסי, את תראי שהשאיפה מאחוריה היא אותו הדבר – לרגש אנשים. איך? זה פשוט התגשם באופן אחר, שלא יכלתי לחזות אותו בחיים.

עוד משהו שויתרתי עליו – אני לא הולך להיות מפיק מוזיקה כמקצוע. אבל מה? הפקת המוזיקה שלי השתלבה באופן לא צפוי בפרוייקט הזה של הברכות.

תנסי ותגלי שבעצם, למרות ש'זנחתי את המטרה שלי מאחור', למעשה, המטרה היא חזרה אליי לאחר כמה שנים. זה קורה לפעמים. פשוט צריך לסמוך על התהליך שאנחנו עוברים בכל רגע, להתמיד במה שאנחנו אוהבים ומושך אותנו באותו הרגע. וזו העצה הכי טובה שאני יכול לתת והגישה שלי לחיים: לסמוך על מה שמעניין אותנו עכשיו, למרות שזה לא תמיד נראה שיש משהו באופק.


כמה המאמר הזה היה נרקיסטיסטי ומביך מ־1–10? תכתבו לי בתגובות 😂

תהיו כנים, דיר באלק. זה מקום ציבורי פה!

דברים שאני כותב

2 מחשבות על “שאלות יפות ששירה שפייזר שאלה אותי

  1. המאמר הזה לא היה נרקיסטיסטי ולא מביך בכלל, וזה שבאיזשהו אופן הצלחת להגשים הרבה מהחלומות שלך- זה ממש מגניב בעיניי.
    היה נחמד להכיר אותך 🙂
    והאתר ברכות שלך באמת מדהים!
    וגם כל שאר הדברים שאתה עושה…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסט בהפתעה?